KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558030
nr 1655 8030
Alf Sundström
(1888-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 18x22 cm
Alf Sundström, född 1888 i Forsa, Gävleborgs län, död 1961, svensk målare.
måndag 4 november 2024
kl 19:40:52
Alf Sundström
Läs mer om Alf Sundström