KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558030

nr 1655 8030

Alf Sundström

(1888-1961), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 18x22 cm

Alf Sundström, född 1888 i Forsa, Gävleborgs län, död 1961, svensk målare.

måndag 4 november 2024
kl 19:40:52

Alf Sundström

Läs mer om Alf Sundström